Estetik Diş Dolgusu Nedir?

ompozit dolgu olarak da adlandırılan estetik dolgu, son derece doğal diş görünümü sağlayan bir dolgu seçeneğidir. Diş rengine ve şekline göre tasarım yapılarak sonrasında dolgu uygulaması yapılır. Özellikle bu tarz diş dolguları dişlerinde estetiğe önem verenlerin ilk tercihi olur.

Doğal diş görünümünü yakalayan bu dolguda farklı malzemeler kullanılır. Malzeme ve uygulama olarak diğer dolgulardan ayrılır. En gelişmiş diş dolgu yöntemi olarak oldukça popülerdir. Estetik dolgu doğal diş menisinden ayırt edilemeyecek kadar iyidir. Diş menisiyle aynı tasarımda olur. 

Doğal diş görünümü yakalanırken dolgu çok sağlam ve kullanışlı olur. Dolgu dışarıdan bakınca anlaşılmaz. Doğal diş menisinin parçası gibi görünür. Estetik diş olgusunun en önemli farkı doğal diş gibi yapılmasıdır. Günümüzde gelişen estetik diş sağlığı seçenekleriyle doğal ve hiç kaybedilmemiş gibi dişlere sahip olmak mümkündür.

Estetik Diş Dolgusu Kimler İçin Gereklidir?

Diş hasarı yaşayan herkes için estetik dolgu önerilebilir. Çünkü bu dolgu dişlerin doğal yapısını korumasını sağlar. Diş üzerindeki kayıplarda, çürüklerde estetik diş dolgusu tercih edilebilir. Hasar görmüş tüm dişlere uygulanabilir. Çürüme, kırılma gibi hasarları estetik şekilde tedavi eder. 

Diş estetik dolgusu herkese yapılabilecek modern diş çözümlerinden biridir. Modern estetik dolgu ile ağız ve diş sağlığı estetik açıdan da tamamlanmış olur. Gülerken ve konuşurken diğer diş dolguları sırıtabilir. Ancak estetik dolgu tamamen dişe empoze olur ve sırıtmaz. 

Dişlerinde herhangi bir nedenden hasar oluşmuş herkese estetik diş dolgu tedavisi uygulanabilir. Özellikle ön dişlerde sorun yaşayan kişilerin estetik dolgu yaptırması çok daha avantajlı bir seçimdir. Dişlerinin doğal ve kendi dişi gibi olmasını isteyen herkes için estetik dolgu önerilir. Çürüme, kırılma gibi hasarlardan dolayı yıpranmış dişleri olanlar veya deforme olmuş dişleri olan kişiler için de bu modern tedavi yöntemini öneririz. Dent Hospital olarak ağız ve diş sağlığına verdiğimiz önemle hizmetlerimizi sunuyoruz. Tüm tedavilerimizi yüksek teknoloji ve kalite standartlarını esas alarak yürütüyoruz. Estetik diş dolgusu hakkında bilzi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Estetik Diş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Tek bir seansta gerçekleştirilebilen estetik diş dolgusu oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle dolgu yapılacak bölenin lokal anestezi ile uyuşturulması sağlanır. Hasarlı dişler temizlenir. Çürükler temizlenir. Ardından kavite doldu maddesi şekillendirilir. Bizotaj uygulamasıyla dolgu maddesinin dişe daha sağlam tutunması sağlanır. Diş minesi pürüzsüz hale getirilir. Bonding uygulaması ile materyalin diş minesine bağlanması sağlanır. Ardından dolgu malzemesi dişin gerekli bölümüne uygulanır. Dolgunun ideal sertliğe ulaşması için ışınlama yapılır. Son olarak dişte fazlalıklar varsa düzeltilir. Dişler cilalanarak işlem sona erdirilir. Bu esnada hasta acı ya da ağırı hissi yaşamaz. Çok basit ve rahat geçen bir uygulamadır.

Ön Diş Estetik Diş Dolgusu Ne Kadar Dayanır?

Kompozit dolgular özel malzeme ile uygulanan estetik dolgulardır. Son derece dayanıklı olan bu dolguların 5 ila 7 yılda bir yenilenmesi doğru olur. Dolgu yapıldıktan sonra dişlere ve ağız sağlığına dikkat etmek dolgu ömrünü uzatır. Bu nedenle dolgudan sonra daha dikkatli olmak gerekir. 

Ağız ve diş sağlığına dikkat ederek estetik diş dolgularınızı uzun yıllar ilk zamanki performansı ile rahatça kullanabilirsiniz. Bu tarz dolgular ağızda anlaşılmadığından sıklıkla tercih edilir. Diğer dolgulara göre ömrü biraz daha kısa olsa da yenilenme ile bu sorun ortadan kalkar. Ön diş estetik dolgusu yaptırdıktan sonra yeme, içme, ağız bakımına dikkat edilerek uzun yıllar estetik dolguları kullanmak mümkün olur. 

Estetik Diş Dolgusu Fiyatları Nasıldır?

Estetik diş dolgusu çok avantajlı bir çözümdür. Doğal diş görünümünde olan dolgu dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz. Gerçek dişin üzerinde hiçbir fark görülmez. Estetik diş dolgusu fiyatları da uygun seçenekler sunar. Uygun fiyatla uzun süre dayanıklı ve kullanışlı estetik dolgu yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman doktorlarımızdan fikir alarak en uygun tedavi yöntemlerini belirleyebilirsiniz. 

Özellikle ön dişlerde deforme varsa estetik diş dolgusu en iyi çözüm olarak öne çıkar. Estetik diş dolgusunda en iyi sonuçlara en iyi fiyatlarla ulaşmak için uzman desteğimizden yararlanabilirsiniz. Siz de uygun fiyatla yüksek kalitede diş tedavisi için ayrıcalıklı olanaklarımızı ve estetik diş dolgusu yorumlarını keşfedebilirsiniz. Dolgu ile tedavi olamayan dişlerde kanal tedavisi yöntemine gidilir. Tamamen eksik olan dişler için ise implant tedavisi uygun bir çözüm olur. Bizi arayarak estetik diş dolgusu ve diğer diş tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akay Caddesi No:11 Kavaklıdere, Çankaya/Ankara

Hemen Ara

Hemen Ara

444 5 142

E-Posta

E-Posta

info@denthospital.com.tr

7/24 Aktif

7/24 Aktif

Randevu Al

Call Now Button